Urządzenia smart, które ułatwią Ci wykonywanie domowych obowiązków!

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Trend polegający na wdrażaniu inteligentnych rozwiązań do wszystkich sfer życia człowieka obejmuje coraz większą liczbę gadżetów. Wczoraj smart telefony i telewizory, dzisiaj inteligentne odkurzacze i roboty sprzątające. Sprawdź, co ciekawego w sferze urządzeń smart ułatwiających życie w domu mają do zaoferowania czołowi producenci inteligentnych technologii!

Robot sprzątający

W poskładaniu rozrzuconych przedmiotów pomoże Ci robot sprzątający opracowany przez japońską firmę Preferred Networks. Urządzenie reaguje na komendy głosowe, ostrożnie zbiera drobne i większe przedmioty, a także pomaga w odnalezieniu zagubionych rzeczy. Robot potrafi się uczyć i z upływem czasu coraz dokładniej poznaje zakamarki domu. Proces sprzątania jest całkowicie zautomatyzowany: urządzenie samodzielnie identyfikuje przedmioty, które nie leżą na swoim miejscu, odkładając zabawki na miejsce czy starannie wkładając brudne naczynia do zmywarki.

Pralka ze sztuczną inteligencją

Nowoczesna pralka AXI opatentowana przez niemiecką firmę Hoover podpowie, jaki tryb prania nie zniszczy Twojego ulubionego jedwabnego szalika, oceni stopień zabrudzenia ręczników i upewni się, czy do bębna z białymi rzeczami nie dostało się przypadkiem coś w jaskrawym kolorze. Pralka sama dozuje detergenty, biorąc pod uwagę twardość wody i wybrany cykl, a nawet sprawdza pogodę, aby wybrać najlepszą porę na pranie.

Inteligentny czajnik

Inteligentny czajnik Redmond współpracuje z dedykowaną aplikacją, dzięki której możesz zdalnie wstawić czajnik i jeszcze szybciej delektować się filiżanką porannej kawy. Z pomocą aplikacji możesz też ustawić dowolną temperaturę podgrzewania wody. To szczególnie cenna funkcja, jeśli lubisz smakować prawidłowo zaparzoną herbatę albo masz w domu małe dziecko. Gdy obudzi Cię w środku nocy, możesz zdalnie, nie wychodząc z łóżka, podgrzać wodę do niewysokiej temperatury i sprawnie przygotować mieszankę dla malucha.

Smart dozownik karmy

Chcesz zapewnić swojemu pupilowi regularne posiłki nawet wówczas, gdy nie ma Cię w domu? Z pomocą przychodzi smart dozownik karmy. Poza swoją podstawową funkcją urządzenie posiada wbudowaną kamerę, która przesyła na Twój telefon wideo w wysokiej rozdzielczości. Ty z kolei możesz wysłać do zwierzaka wiadomość głosową: miejmy nadzieję, że się nie wystraszy!. 

Automatyczna kosiarka do trawy

Koszenie trawnika to raczej przykry obowiązek, zwłaszcza w skwarny dzień, gdy na dworze kąsają komary, a Ty nie marzysz o niczym innym, jak tylko rozłożyć się w hamaku. Pomyśl o kosiarce automatycznej, która sama skosi najbardziej wybujałą trawę. Ponadto urządzenie samo zdecyduje, kiedy skosić trawę w zależności od pogody, i jak należy przyciąć najbardziej problematyczne fragmenty trawnika.

Robot mopujący

Kolejne mądre urządzenie, które zwolni Cię od przykrego obowiązku mycia podłogi. Wystarczy, że wlejesz do niego trochę wody i wybierzesz odpowiednią nakładkę, dopasowaną do rodzaju podłogi. Robot mopujący posiada niski profil, dzięki czemu z łatwością posprząta pod większością mebli, a także rozpoznaje na swej drodze przeszkody w postaci mebli, ścian czy dywanów. Urządzenie potrafi w ciągu godziny posprzątać nawet 10 metrów kwadratowych i sprawić, że każda podłoga będzie lśniła czystością.

Zdj. główne: BENCE BOROS/unsplash.com

techruel

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrze dobrać podkładkę gamingową do swojej myszki?
/
Jak dobrze dobrać podkładkę gamingową do swojej myszki?
Odkryj jak efektywnie dobrać podkładkę gamingową do myszki. Wybór idealnej maty, czynniki wpływające na jej użyteczność oraz stosunek do rodzaju i modelu myszki.
Elektronika domowa – jakie udogodnienia z zakresu elektroniki warto nabyć do swojego domu
/
Elektronika domowa – jakie udogodnienia z zakresu elektroniki warto nabyć do swojego domu
Odkryj udogodnienia dzisiejszej technologii elektronicznej dedykowane dla domu. Dowiedz się, jakie urządzenia mogą zrewolucjonizować Twoje codzienne życie i uczynić je prostszym.
Jak skuteczne wsparcie abonamentowe może zwiększyć efektywność twojego sklepu internetowego?
/
Jak skuteczne wsparcie abonamentowe może zwiększyć efektywność twojego sklepu internetowego?
Dowiedz się, jak abonamentowe wsparcie może zwiększyć wydajność i skuteczność działania twojego sklepu internetowego, przyczyniając się do jego prężnego rozwoju.