Inteligentne rolety – otwórz wszystkie rolety jedną aplikacją

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Inteligentny dom to wynalazek na miarę XXI wieku. Dzięki rozwiązaniom technologicznym dopasowanym do Twojego rytmu życia i Twoich potrzeb możesz poczuć się naprawdę jak w domu. 

Zmaksymalizowanie ergonomii domu lub mieszkania to pierwszy krok do oszczędności – zarówno czasu, jak i pieniędzy. Na czym jednak polega fenomen smart house? Oczywiście na czymś więcej, niż możliwością sterowania domem poprzez aplikację. To prawdziwa symbioza między przestrzenią życia i Twoją rodziną. 

Smart dom – miejsce do życia dedykowane specjalnie Tobie

Zapewne sama koncepcja nie jest Ci obca, gdyż od wielu lat dużo mówi się o rozwiązaniach smart home. Inteligentny dom to miejsce, w którym zautomatyzowane systemy łączą się ze sobą w sieć, aby dokładniej dopasować się do Twoich potrzeb i reagować na polecenia wydawane głosowo lub za pomocą aplikacji. Wprowadzenie tej technologii pozwala Ci na sterowanie niektórymi elementami Twojego domu, takimi jak oświetlenie, ogrzewanie, czy systemy nawadniania w ogrodzie – bez konieczności przebywania w domu, zdalnie. 

Co więcej, smart dom może dopasować się do Twoich potrzeb w taki sposób, że niektóre działania przebiegają automatycznie, jako łańcuch przyczynowo-skutkowy. Np. jeśli przechodzisz z kuchni do salonu, czujniki ruchu przekazują tę informację głośnikom, które wyłączają się w jednym pomieszczeniu i uruchamiają w drugim. Inteligentny dom może dostosować się także do potrzeb większej grupy domowników, np. ustawiając temperaturę w każdym pokoju według ich indywidualnych preferencji. 

Inteligentny dom o poranku

Rolety w inteligentnym domu to jeden z najbardziej podstawowych systemów zautomatyzowanych – i równocześnie jeden z najbardziej potrzebnych. Sterowanie roletami za pomocą aplikacji pozwala na poprawę jakości snu i ergonomiczny wypoczynek, przy równoczesnej oszczędności pieniędzy i zwiększeniu bezpieczeństwa domowników. Same plusy! 

Z automatyką rolet możesz zaplanować poranek idealny. Rolety w sypialniach podnoszą się wraz z sygnałem alarmu, aby szybciej obudzić domowników – oczywiście w każdym pomieszczeniu dostosowują się indywidualnie do trybu życia lokatora.

kobieta na sofie przy oknie
Photo by
wavebreakmedia_micro from Freepik.com

Inne zalety zautomatyzowanych rolet 

Zautomatyzowane rolety pozwalają także zaoszczędzić na ogrzewaniu i klimatyzacji. W lecie, gdy słońce nagrzewa wnętrza, automatycznie zasłaniają okna, by utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz bez nadmiernego chłodzenia. W zimie sytuacja jest odwrotna – odsłaniają okna, by promienie mogły naturalnie ogrzać pomieszczenia. 

Dodatkowo Twój inteligentny dom można przed każdym wyjazdem zaprogramować w tryb “symulacja obecności”. Zwiększa on bezpieczeństwo podczas Twojej nieobecności i pomaga chronić dom przed włamaniami. Inteligentne rozwiązania smart home imitują codzienne życie domowników w domu – np. poprzez opuszczanie i podnoszenie rolet.  

Aplikacje smart home 

Aby w pełni cieszyć się wszystkimi inteligentnymi rozwiązaniami, warto wybrać aplikację, która umożliwi Ci najłatwiejsze kontrolowanie wszystkich elementów systemu. Najpopularniejsze na rynku do tej pory są Google Home, Amazon Alexa, Apple HomeKit, Tuya i Smart Life. 

techruel

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Głośniki bezprzewodowe – zalety i wady
/
Głośniki bezprzewodowe – zalety i wady
Głośniki bezprzewodowe to coraz popularniejsze urządzenia, które umożliwiają odtwarzanie muzyki bez konieczności podłączania kabli. Dzięki temu, głośniki bezprzewodowe są nie tylko wygodne w użytkowaniu, ale także estetyczne i łatwe w przenoszeniu. Jednak, przed zakupem głośników bezprzewodowych warto poznać ich zalety i wady
Jak skutecznie zabezpieczyć swój dom dzięki nowoczesnym systemom alarmowym?
/
Jak skutecznie zabezpieczyć swój dom dzięki nowoczesnym systemom alarmowym?
Odkryj zalety nowoczesnych systemów alarmowych i dowiedz się, jak skutecznie je wykorzystać do zabezpieczenia swojego domu.
Zastosowanie studni kablowych w nowoczesnej telekomunikacji
/
Zastosowanie studni kablowych w nowoczesnej telekomunikacji
Poznaj zastosowanie studni kablowych w budowie infrastruktury telekomunikacyjnej. Odkryj, jak studnie kablowe wpływają na efektywność i bezpieczeństwo sieci.